S militarismem islámu je třeba bojovat vojensky a s jeho ideologií zase ideologicky. Jsou dvě fronty války proti barbarství.

Zázraky, o nichž se ve svatém Koránu nemluví

původní článek v angličtině: THE UNTOLD MIRACLES OF HOLY KORAN

Zázrak zázraků

Syed Kamran Mirza

koran.jpgV posledním vydání NFB (News From Bangladesh) si mohli čtenáři přečíst článek od Ahmeda Deedata: Zázrak zázraků, v němž byl citován jeden verš z Koránu: Rci: „I kdyby se lidé a džinové spojili, aby něco podobného Koránu tomuto vytvořili, nebyli by schopni přijít s něčím podobným, byť by si vzájemně byli pomocníky.“ (Korán 17:88)

Může někdo věřit tomu, že nikdo by nebyl schopen napsat knihu jako Korán? Člověk určitě může napsat knihu, která by byla nejen jako Korán, ale i mnohem lepší.

Dnes ve 21. století – s tolika znalostmi a moderním vybavením – mnoho (jednotlivých) intelektuálů (nikoli celé lidstvo a džinové dohromady) může napsat knihu, která bude tisíckrát korektnější, věrohodnější, humánnější, filozofičtější, logičtější a vědecky přijatelnější než Korán, Bible, védy atd. Autor by ovšem musel zalhat, že všechna ta slova jsou boží a ne jeho. AVŠAK KDO BY MU UVĚŘIL? NEJSME V 6. NEBO 7. STOLETÍ; JE 21. STOLETÍ. ASI UŽ NIKDO BY V DNEŠNÍM VĚDECKÉM SVĚTĚ NEMOHL ZALOŽIT NĚJAKÉ NÁBOŽENSTVÍ.

Je zajímavé, že dokonce i v 7. století mnoho intelektuálů pochybovalo o věrohodnosti/božskosti Koránu a mnoho z nich bylo také mučeno a zabito islámskými fanatiky. Výše zmíněný verš byl odpovědí na tyto pochybnosti.

ANO, Korán je samozřejmě zázrak všech zázraků, a to kvůli následujícím vlastnostem:

1. Je to jediná náboženská kniha, kterou milióny obyčejných věřících čtou/recitují a učí se zpaměti (hafej) pouze arabsky bez porozumění významu jediného slova.

2. Je to jediná kniha, která obsahuje tak obrovské množství rozporů, nadbytečných slov a nepřesností, přestože to většina muslimů neví nebo se to bojí připustit z obavy, že se stanou gunahgar (hříšníky).

3. Je to jediná kniha, která nemá žádnou časovou posloupnost ani kapitoly podle jednotlivých témat/předmětů.

4. Je to jediná kniha, v níž ani jeden verš nesouvisí s druhým, ani se žádná kapitola (súra) nezabývá určitým jedním předmětem, celá kapitola je spíše směsicí mnoha nahodilých témat.

5. Je to jediná kniha, o níž si milióny věřících myslí, že vznikla během života jejího Proroka, ačkoliv ve skutečnosti byla sestavena až asi 20 let po jeho smrti.

6. Je to jediná kniha, která má spoustu gramatických chyb a mnohokrát se změnila, přestože věřící tvrdí, že je nezměněná a neobsahuje vůbec žádné chyby.

7. Je to jediná kniha, která ačkoliv neobsahuje žádnou skutečnou vědeckou teorii, tak o ní zaslepení věřící prohlašují, že jich předpověděla mnoho.

8. Je to jediná kniha, kterou zaslepení věřící považují za skutečné slovo Boží, přestože ani 10% lidí nenásleduje její zásady 100%.

9. Je to jediná kniha, která se prohlašuje za nejhumánnější, ačkoliv v mnoha verších Alláh nabádá, aby lidé zabíjeli druhé.

10. Je to jediná kniha, kterou zaslepení věřící považují za knihu, která dává ženám největší práva, přestože ženy jsou jejími božskými nařízeními nanejvýše utlačovány.

11. Je to jediná kniha, kterou věřící neradi překládají a zbožňují, když se čte v arabštině jako „Tantar Mantar“ bez porozumění významu.

12. Je to jediná kniha, díky níž milióny „duchovních“ vydělávají milióny dolarů podváděním obyčejných/prostých muslimů.

13. Je to jediná kniha, v níž mohou věřící najít spoustu veršů, které sloužily samotnému jejímu Prorokovi.

14. Je to jediná kniha, která ruší/zakazuje (neplatně) všechna ostatní světová náboženství a nařizuje vymýtit je násilím (džihád).

15. Je to jediná kniha, která hned na začátku přikazuje lidem slepě věřit a pak nařizuje myslet a uvažovat věrně.

16. Je to jediná kniha, která tvrdí, že proroci byli sesláni všem národům/kmenům, avšak všichni zmiňovaní proroci jsou ze středního Východu.

17. Je to jediná kniha, která obsahuje tolik mnohoznačností a nejasností, že může zároveň vytvářet vrahy jako je Taliban nebo Usáma bin Ládin a súfisty jako imám Ghazzálí.

18. Je to jediná kniha, v níž bylo třeba, aby člověk opravil její číselné poměry při rozdělování majetku dědicům.

19. Je to jediná kniha, jejíž různé směry jejích následovníků se vraždí navzájem a budou v tom pokračovat, dokonce i v mešitách, aby se dostali do nebe (boj šíitů a sunnitů v Pákistánu).

20. Je to jediná kniha, která nepokrytě obhajuje některé nezákonné způsoby (šaríu) trestů (nazývané zákony Alláha), ale ve skutečnosti tyto zákony naprosto neodpovídají dnešnímu civilizovanému světu. Vždycky když se tyto takzvané boží (?) zákony v nějaké zemi skutečně uplatňují (Afghánistán, Írán atd.) – lidé (muslimové i ne-muslimové) začnou kritizovat takovéto následovníky koránských zákonů a říkají: „Neřídí se šaríou správným způsobem, (nebo říkají) překroutili ji“, ale mulláhové kupodivu nikdy nedávají vinu prameni těchto primitivních beduínských zákonů.

21. Je to jediná kniha, jejíž verše představují podporu jak sekulárním myšlenkám i tak i myšlenkám náboženské obce.

Z toho důvodu je Korán úžasná kniha a vskutku „zázrak všech zázraků“!

13 komentářů k “Zázraky, o nichž se ve svatém Koránu nemluví”

 1. nigga131 Říká:

  HŮŮŮSSSTTTÝÝÝÝ!!!!

 2. fail Říká:

  husty je spis to jak je tenhle clanek neobjektivni az mi skoro pri jeho cteni vypadly oci z dulku… jedine co tim autor clanku dokazuje je spis jeho vlastni fanatismus nez cokoliv jineho

 3. Bačík Říká:

  Objektivnost článku je denně potvrzována dalšími zločiny muslimů ve jménu pravé víry.

 4. Bláža Říká:

  Většina výšše uvedeného v jiné době platila a někdy i v součastnosti platí o Bibly, hlavně o Novém zákoníku a jeho výkladu. Příkladů ve světové historii najdete mnoho, např.: křížové výpravy, husitské války, atd..
  Never Faith

 5. Bláža Říká:

  Sorry, správně je to Nový zákon.
  Never Faith

 6. theofil Říká:

  Šlo by to…ale museli by džinnové spolupracovat více s polednicemi. Polednice ovládají skvěle taje gramatiky a na poli sémantiky dosáhly význačných objevů a pokroků. Při sepisování koránu z čisté vody by měly dát bacha na svůj měsíční cyklus. Ten by mohl celý projekt zhatit v zárodku.

 7. Magda Říká:

  Zdravim,
  budu upřímná. Již v minulosti jsem zaslechla o vašich stránkách, jaké nechutnosti, lži a polopravdy tu šíříte. Neměla jsem v úmyslu na vaše stránky zavítat, ale řekla jsem si proč ne. Jsem silně znechucena, protože je to ještě horší než jsem čekala. Je opravdu neuvěřitelné, že nevzdělaní lidé, kteří nevědí vůbec ale vůbec nic o islámu, mají tu drzost soudit islám. Řekla bych, že to je nám Čechům vlastní, bojíme se toho, co neznáme a tak to raději kritizujeme a zavrhujeme. To je ale přece hrozně nespravedlivé.
  Islám je náboženstvím míru, lásky a tolerance. Bohužel se různí výklady Koránu a toto náboženství je zneužíváno. Ano, je pravda, že v některých muslimských zemích nemají ženy práva atd., ale to nemá nic společného s islámem, islám ženy respektuje! Postavení žen se liší nejen podle toho z jaké země pocházejí, ale také z jaké společenské vrstvy a rodiny pocházejí (je-li to rodina vzdělaná či nevzdělaná), i to jestli jsou např. z města či vesnice atd.Problém je v tradicích, které v těchto zemích byly zakořeny dávno před příchodem islámu a s islámem nemají vůbec ale vůbec nic společného!
  NIKDY NESUDTE NABOŽENSTVÍ PODLE LIDÍ, ALE PODLE TOHO, CO TO NÁBOŽENSTÍ HLÁSÁ.
  Často se stydím za to, že jsem Češka, protože bohužel typičtí Češi jsou hrozně nenávistní, zakomplexovaní, sobečtí, závistivý, nevychovaní a bez morálních zásad. Jsme ještě pořád hodně zaostalí. Tito lidé – kteří stojí za těmito stránkami – podstatu islámu nikdy nepochopí, protože ji ani pochopit nechtějí.
  Prosím všechny, kdo navštíví tyto ubohé stránky, ať se jen pro srovnání podívají i na stránky: http://www.islamweb.cz/ http://www.muslimskelisty.cz/, kde najdou skutečnou pravdu o islámu.
  Je opravdu směšné jakým způsobem auroři těchto stánek odpovídají ostatním, kteří s nimi nesouhlasi. Jen si všimněte, jak každého chytají za slovo a snaži se ho zesměšnit. Je to trapné, proto už se na tyto stránky vracet nehodlám, je to pod mou úroveň.
  Mějte se pěkně.
  Magda

 8. paloma Říká:

  pro Magdu
  zajdi na tento web, http://eurabie.blog.cz a pusť si tam videa o popravách, o dětech vychovávaných k násilí a nenávisti- atd, je toho tam hodně, a pak se vrať a zopakuj tady ty krávoviny, jak je islám náboženství míru – ne všechno, co se třpytí, je zlato, to tě doma neučili?

 9. Kocour Říká:

  Well, zcela chápu postoj Magdy, pokud se nepodívá na své náboženství kritickým pohledem a vystačí si s tím, co si přečte na uvedených odkazech. Příklad z http://www.islamweb.cz

  Islám se často špatně vykládá a v některých zemích se dokonce může zdát exotický. Důvodem je pravděpodobně to, že v každodenním životě západní společnosti už náboženství nedominuje, zatímco pro muslimy je Islám životní cestou. Muslimové nedělají žádné umělé rozdíly mezi světským a duchovním.
  V určitou dobu se Islám považoval za určité východní náboženství, avšak s rostoucím počtem muslimů na západě, se Islám postupně stal globálním náboženstvím. Muslimové nejsou chápáni jako cizinci s neobyčejnými zvyklostmi, ale jsou vítáni jako část mozaiky západního života. V mnohých případech se Islám nepovažuje jen za přijatelné náboženství, ale i za vytoužený způsob života.

  Také je možné poslechnout si tam Korán v celku. Za pomněl jsem snad říci, že v arabštině?…

 10. Ccecil Říká:

  Magdo. Dal jsem si práci a opravdu jsem navštívil uvedené stránky. A opravdu mne utvrdily v přesvědčení, že islám je prozatím ta nejhorší pohroma, která postihuje tento svět v době, kdy komunizmus nabírá druhý dech. Islám je jedna velká LEŽ. Věřící této víry smí přebývat mezi námi pouze pod podmínkou, že obrací okolí na víru mečem i slovem a i ty jsi důkazem této nechutné činnosti.

  Děkuji autorům těchto stránek za často vtipné, ale především za věcně přesné články, které nám bohužel ukazují, jak moc je naše evropa postupně “ukrádána” a jaké nebezpečí na nás v budoucnu čeká.

 11. roman Říká:

  mám známou co přešla z ateismu na islám a stala se opravdu těžkou muslimkou.I její přítel ze Saudský Arábie od ní utekl,nyní má Somálce a žijí ve své vytoužené islámské zemi,kde mají svobodu slova,cestování atd.Tou zemí je Nizozemí.

 12. perseuss.1 Říká:

  jsem hluboce verici katolik ale pri cteni techto sranek mi bylo opravdu smutno jak jsou lide lehce ovladatelni jak stado ovci. islam je opravdu vira hlasajici lasku mir a pokoj ale jsou mezi namy i taci co prekrouti svate pismo podle sveho a ku svemu prospechu. to je problem i bible. nesouhlasim z vrazdamy anasilim co ve jmenu allaha provadeji islamsti fanatici.ale verit v boha je tak krasne .a je uplne jedno jak ho nazyvate.

 13. perseuss.1 Říká:

  pokud mam v prispevku nejake gramaticke chyby moc se lidem omlouvam ale neziji v cr. plno let dekuji za pochopeni.

Zanechte komentář

(Diskuse je moderovaná. Informativní příspěvky a věcná diskuse jsou vítány, výkřiky, propaganda a hádky o tom, kdo má lepšího boha nebo náboženství, nejsou.)

Musíte být přihlášen, abyste mohl poslat komentář.