S militarismem islámu je třeba bojovat vojensky a s jeho ideologií zase ideologicky. Jsou dvě fronty války proti barbarství.

Desatero správného muslima

Deset věcí, které zbavují člověka Islámu

Níže je uveden soupis 10 věcí, které podle šajcha Muhammada ibn Sulajmána at-Tamímího zbavují člověka islámu a kterým by se každý správný muslim měl vyhnout. Dosti zneklidňující jsou zejména body 8 a 9, o to víc, když si uvědomíme, že se jedná o materiál uvedený na českých internetových stránkách muslim-inform.cz

 1. Přidružování (čehokoliv) k Bohu

  Bůh v Koránu říká:

  “Bůh neodpustí, je-li k Němu něco přidružováno, ale odpustí vše, co je mimo toto, tomu, komu chce. A kdo přidružuje k Bohu, ten zabloudil zblouděním dalekým.” (Ženy: 116)

  “A věru jsou nevěřící ti, kdož říkají: ‘Mesiáš, syn Mariin, je Bůh!’ A pravil Mesiáš: ‘Dítka Izraele, uctívejte Boha, Pána mého i Pána vašeho! Kdo bude přidružovat k Bohu, tomu Bůh zakáže vstup do ráje a bude mu příbytkem oheň pekelný; a nespravedliví nebudou mít pomocníky.’” (súra 5:72)

  Do této kategorie spadá i obětování někomu jinému než Bohu, jako například džinům nebo hrobům.

 2. Pokud někdo ustanoví mezi Bohem a sebou samým prostředníka, k němuž se modlí, u něhož hledá přímluvu a na něhož se spoléhá, dobrovolně se tímto zříká Islámu.
 3. Ten, kdo přidružovače (polyteisty) nepovažuje za nevěřící, anebo zpochybňuje jejich nevíru, či dokonce považuje jejich cestu za správnou, se sám stává nevěřícím.
 4. Jestliže někdo věří, že jiné vedení než učení Proroka (NBŽ) je lepší nebo celistvější, stává se nevěřícím. Do této kategorie patří i ti, kteří upřednostňují lidské nebo jiné zákony před šarí`ou.
 5. Nevěřícím se stává i ten, komu se nelíbí cokoli z toho, co Bůh lidstvu seslal prostřednictvím Proroka (NBŽ).
 6. Kdo se vysmívá nebo jinak zesměšňuje Proroka (NBŽ), je nevěřící. Tento závěr byl vyvozen ze súry Pokání.

  “Když se jich tážeš, tu věru řeknou: “My jsme jen tak tlachali a bavili se!” Rci: “Jak jste se mohli posmívat Bohu, Jeho znamením a Jeho poslu?” Nevymlouvejte se! Stali jste se nevěřícími poté, co dostalo se vám víry pravé. Jestliže odpustíme jedné skupině z vás, jinou zase naopak potrestáme za to, že byli hříšníky.” (súra 9:65-66)

 7. Praktikování magických rituálů je další formou nevíry. Kdo tak činí, nebo je tím potěšen či zaujat, je nevěřící.
 8. Nevěřícím je i ten, který pomáhá nevěřícím a podporuje nemuslimy v jejich nepřátelství proti muslimům. Bůh v Koránu říká:

  “Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý.” (súra 5:51).

 9. Jestliže je někdo přesvědčen, že se šarí`a nevztahuje na všechny lidi, že se jí nemusí všichni řídit, pak je on sám nevěřící.
 10. Nevěřící je i ten, který se odvrací od Islámu, nedodržuje jeho nařízení a neučí Islámu sebe, ani lidi ve svém okolí.

  Bůh řekl: “Kdo je nespravedlivější než ten, jenž – když připomínána jsou mu znamení Pána jeho – od nich se odvrátí? My věru se provinilým pomstíme.” (súra 32:22).

Není žádný rozdíl v tom, jestli se člověk výše uvedeného dopouští vážně či nevážně, nebo ze strachu. Výjimkou je pouze případ, kdy je k tomu donucen silou. Všech deset výše uvedených bodů patří mezi velice nebezpečné jednání. Muslim se jich musí vyvarovat za každou cenu. Utíkáme se k Bohu před tím, co toto jednání způsobuje a vede k trestu v den poslední.

Šest typů pokrytectví

Ten, kdo se proviní jedním z těchto šesti typů pokrytectví ve vztahu k víře, bude nejnižším z nízkých v den zmrtvýchvstání. Těchto šest typů je:

 1. Odmítání nebo nevíra v Proroka (NBŽ).
 2. Popírání či odmítání něčeho, co Prorok (NBŽ) přednášel, dělal nebo učil.
 3. Nenávist vůči Prorokovi (NBŽ).
 4. Nenávist a odpor k tomu, co Prorok (NBŽ) přednášel a konal.
 5. Radost z toho, když je náboženství Proroka (NBŽ) ponižováno, potlačováno nebo oslabováno.
 6. Smutek nebo zlost, když náboženství Proroka (NBŽ) vítězí nebo posiluje své pozice.

Přeloženo z knihy “Fatwy týkající se žen”, kterou sestavil Muhammad bin Abdulazíz Al-Musnad a do angličtiny přeložil Džamál Ad-Din Zarábúzú, a která obsahuje odpovědi předních saúdskoarabských šajchů (Ibn Baz, Ibn Uthaimin, Ibn Džibrín a další)

Text byl převzat ze stránek muslim-inform.cz, originální text zde.

62 komentářů k “Desatero správného muslima”

 1. theofil Říká:

  Věru, blablablaulláh pravím vám, kdo přidružuje paproroka pakorán k alláhovi, jest zatracen.
  Věru huhlám spolu s gavrielem, nenakopnete-li falešného oportunistu lžiproroka,
  pokušitele z koránu nezdárného, nesmyslného, smyslného, nemravného, budete žmoulat v pekle pekelném nefunkční hasicí přístroje, běda vám, pravím vám, hola hejhula, na věky věků! Bacha!

 2. eva Říká:

  theofil: A máš to navěky spočítaný!

 3. Josef Říká:

  “A kdo vás zabije, bude se domnívat, že tím slouží Bohu”. To není súra z Koránu, to je Ježíšův výrok z Bible. Vzpamatujme se už konečně…

 4. Esmeralda Říká:

  našla som na jednom serveri toto: Grano Salis: Lidská blbost hory přenáší

  Před lety “dělal” jeden můj přítel a student matematiky pokusy s lidskou psychikou – na svých spolužácích, a sice tím, že vytvářel sofistikované mystifikace o jejich budoucím osudu.

  Byla to těžká manipulace s lidmi, jíž potom litoval. Ověřil. a jako matematik-filosof i zdůvodnil dva závěry:

  - někteří (ne všichni) lidé jsou “schopni” přijmout za své přesvědčení skutečnosti zcela podvržené, pokud manipulátor odhalí a dodrží schémata, v nichž je oběť schopna se myšlenkově pohybovat, a současně (!) pokud věc sama je zcela fantaskní a pro nezávislého pozorovatele nápadně nepravděpodobná, prostě pokud jde o věc výlučnou. (jako je třeba přílet UFOnů nebo konec světa v určité datum, totožnost blízké osoby s kyborgem apod.)

  - tento vpád do lidského přesvědčení, je-li úspěšný, je nevratný, nejméně tedy v krátkém čase nevratný. Zkrátka: když se pokusili nebohým obětem manipulace nakonec vysvětlit, že to vše byla mystifikace, nevěřili. Když jim přesně popsali, jakým způsobem byli zmanipulováni, nevěřili. Co víc – dál věřili tomu, o čem byli takto podvodně přesvědčeni.

  V člověku je zřejmě jakýsi obranný systém, který mu brání, aby se nezbláznil, přijmout nahý obraz vlastní blbosti, bezbrannosti, nebo i hříšnosti.
  eee. v kontexte tejto stránky, nepripomína vám to niečo? – ťažká manipulácia veľkého počtu osôb istým M., zvaným aj Prorok
  číslo spisu Hidžra 825/1400….

 5. Starman Říká:

  Hlavní problém evropy vidím, že zavrhla křesťanství, jako staré, neaktuálni náboženství, ale nenašla si
  jiné, protože není lepší, takže ti kdo sem imigrují nemají na co konvertovat a tak pouze obrušují hrany
  svému náboženství. Neměli bychom si už nějaké pořádne vymyslet? Čistě z hlediska nutnosti?
  Ve Star Treku věří ve federaci, vojáci věří ve vlast (nebo prachy). Neměli bychom vymyslet i něco pro
  civilisty? Aby nám pak nezačali všichni věřit v nákupy, slevy a sociálni dávky?

 6. mirin Říká:

  muslimové věří více svým imámům, než koránu, to není proti těm bodům?
  nelze považovat za magické rituály pouť do meccy a chození tam kolem balvanu?
  modlit se několikrát denně ve stanovenou dobu – není to považováno za rituál (s modlitbou srdce to nemá nic společného)?
  jakmile nebudeme umět (a přiznejme si, že bez Ducha Svatého to nepůjde) nazvat věci pravými jmény a ztratíme smysl pro hledání pravdy (a budeme si myslet, že stačí věřit v sebe), nerozeznáme dobré od zlého…nejenom náboženství, ale i člověk ukazuje na svoji víru a na svého boha (či Boha), na jeho vlastnosti atd…zdá se mi, že již tyto stránky ztratili punc “hledání pravdy” a stávají se bulvárním plátkem, škoda…

 7. Iblís Říká:

  Starman: A co věřit v člověka, v jeho schopnosti a moudro? V humanismus? To by asi bylo jiné, než věřit v Alláha, Hospodina, Kálí, Kršnu, Peruna, Odina, Satana, JHVH, Lenina, Baala…. a stovky dalších rozmanitých Bohů a Bohyň.
  Ale já to sám nesplňuji. Věřím totiž, že svět vysmrkla z nosu bytost zvaná Velký zelený Křečopažout, protože to tak skutečně bylo. Ale zatím se mi nepodařilo zjistit jeho JSP (Jedině Správné Požadavky).

 8. Esmeralda Říká:

  Ale veď to tu už bolo… humanizmus … s červenou hviezdičkou…
  a ako to dopadlo, vážení spoludiskutujúci?
  vytvorením všemocného štátu namiesto všemocného Boha…
  takže bohužiaľ, tento chodníček sa mi schodný nevidí…
  pozdrav
  Esme

 9. l e o Říká:

  v zivote jste Muslima ani mozna nepotkali – je to clovek jako ty – jen se nediva na rodinna pouta, ale zije je

 10. damil Říká:

  Myslíš něco takového?
  http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2007/02/23/otec-zabil-zenu-a-ctyri-deti-protoze-byli-prilis-zapadni/

 11. damil Říká:

  oprava:
  http://info.pravdaoislamu.cz/index.php/2007/02/23/otec-zabil-zenu-a-ctyri-deti-protoze-byli-prilis-zapadni/
  safra já věděl, že nemám psát příspěvky z práce, když mám šéfa za zády :) .

 12. theofil Říká:

  Překlad do češtiny: Muslim žije rodinná pouta – poutá ženu a děti.

 13. islaminfo Říká:

  Pro zábavu: Magda, blahé paměti, než opustila náš server, zaspamovala půlku serveru svojí odpovědí o tom, jak už se s námi bavit nebude a že se máme jít podívat na muslimské listy a přečíst si tam, jak je islám skvělý :) No, když nám doporučuje takové skvělé stránky a je tak zoufalá, že se musí uchylovat ke spamování, tak ty její komentáře mazat nebudu. Ať nám na ní zbyde pod každým článem nějaká památka :)

 14. Esmeralda Říká:

  no, keď tie putá tak žijú, prečo hrozí mohamedánskej severnej Afrike
  explózia HIV/AIDS? -či tie putá platia iba pre ženy, a muž nie je žene povinný vernosťou.
  (toto je vyjadrenie originál mohamedána z jedného fóra).
  ženy, tie sú zavreté doma, takže to majú na triku chlapi, ktorý sa k*rvia kade tade.
  hrozí niečo podobné ako v subsaharskej Afrike, a tam je to pomerne zlé.
  S pozdravom
  Esmé

 15. Bačík Říká:

  Je to s muslimy těžké. I ti, kteří znají česky, se snaží akorát hlásat dawu, ale nezajímá je jádro problému. Pokud diskuse dospěje do bodu, že by museli uznat zvrácenost hodnot, které hlásají, tak se buď odmlčí, nebo začnou z jiného soudku, jako by se jich to vůbec netýkalo. Člověk kolikrát čeká na jasné vyjádření, ale marně.

 16. theofil Říká:

  Bačíku,
  nemohou se zajímat o jádro problému, protože ví či tuší, že stojí nad propastí zcela sami a za sebe.
  Jsou v situaci malých zkažených dětí, která vědí, že jestliže dospějou, bude to strašný průser.

  Kačeny se drží umělohmotné matky. Je to zlé. Mámu jim nikdo nevrátí.

 17. islaminfo Říká:

  Otázka je, co by měli říkat. Nemůžou lhát, protože vědí, že jim to snadno vyvrátíme hromadou z kontextu nevytržených citací z jejich vlastních textů. A když nebudou lhát – no, to by museli rovnou odpadnout.

  Jediné východisko ze situace je odpovědím se vyhýbat, jak je běžné zde, nebo whitewashing jako na blogu Imane, ale to je jenom onanie pro publikum dvaceti muslimů a muslimek, kteří mají potřebu se navzájem přesvědčovat o tom, jak je ten jejich kult skvělý (protože by si někdo z nich mohl náhodou někde jinde přečíst, že není, a nakazit se neislámským virem, jak už se několikrát stalo (tisíce děkovných dopisů – dobře, tisíce ne, ale i tak …)).

  Přejme jim to, Pravda nakonec zvítězí :)

 18. Richard Říká:

  Je rok xy , daleko ve Vesmíru fatalní katastrofa přinucuje Vesmírné stvořitele,aby lid ze sluneční soustavy( třeba ji říkejme Sirius Alfa)přemístili do jiné sluneční soustavy.Vybrali si tu “naší” a planetu,kterou jsme pojmenovali Země.Bylo
  zde optimální klima i možnost potravy.Lidé ze soustavy Alfa byli rozdílní vzhledově,jazykově i mentálně.
  Létající kosmická města proto vysadila jednotlvé populace do lokálních oblastí.Národy,které známé jako
  asijské do východní části planety, obyvatele jímž říkáme románská populace do jihovýchodní části planety,
  do Evropy,germánskou populaci a anglosaskou pak do středu a severu,slovanskou do východní Evropy.
  Indiánskou populaci pak do střední a jižní Ameriky.Lidé se změnili časem,ale jazyky ve své podstatě pře-
  trvaly.Všichni věřili,že osídlení je pouze dočasné,že se vrátí na své planety až pomine důvod přesídlení.
  V kratším či delším čase se přirozenou selekcí ustanovily do čela jednotlivých populací vůdcové,aby řídily
  chod společnosti a také někdo,kdo populace povzbuzoval na víře o návratu(do ráje!!?).Léta plynula,staletí
  míjela, tisíciletí změnila populace tak,že už nebylo možno návratu.To zjistili průzkumné kosmické lodě,
  které byly vyslány na naší planetu(bible – … a byli na Zemi obři v těch dobách).Bohové – byli to vědečtí
  pracovníci – každý specialistou ve svém oboru.A vstupovali ve svazky muži s ženami, ženy s muži.Proto
  v Egyptě mohla vzniknout božskost faraonů.Stále nás sledovali.Zkusili i kombinaci umělého oplodnění
  (Ježíš Nazaretský).Takto zrození potomci,kterým se následně dostalo výchovy a vzdělání od “Bohů” byli
  vyjímeční,měli vyjímečné schopnosti!! Oni věděli,že všechna náboženství na celé planetě jsou jen něčím
  co má udržet populace na víře,že se vrátíme tam,odkud pocházeli naší předkové.A také už z náboženství
  vznikl program bohatství,moci a duševního otroctví.Je pravděpodobné,že o táto historii lidstva jsou
  písemné záznamy,ale ti co o nich ví a mají je,nemají zájem,aby se uveřejnily.Pak by totiž všechna
  náboženství pozbyla smysl.Lidé by si uvědomili všechny křivdy,které na nich byly páchány.Je možné,
  že by to ochromilo celou lidskou populaci na celé planetě.Lidstvo by ztratilo zábrany,pozbylo víru ve vše
  v co věřilo.Proto čtu stránky novin a sleduji televizní zprávy,kde se píše a hovoří o náboženské nenávisti
  se smutkem v srdci,protože je to nesmyslné a vše je jinak!!Do ráje se už nikdy nevrátíme,protože si to
  nezasluhujeme a protože civilizace tam,kdesi daleko ve Vesmíru už je dávno někde jinde,což přesahuje
  možnosti našeho chápání a proč také? Vždyť mentalitu dnešní populace,charakterové pokřivení,špatné
  vlastnosti,nenávist a zlo – to vše už jsou v Kosmu neznámé pojmy,které by nám nemohli tolerovat.
  Já vím,že se nikdy nedočkám zjevení pravdy , ale snad další generace dospěje technicky k tomuto
  poznání,jako generace Koperníka Galileiho,že Země je kulatá…..

 19. Samira Říká:

  Pane Richard napsal jste to krasne,kompliment!I kdyz si to zase kazdy prebere a zformuje ke svoji pravde.
  Opravdu hezke.

 20. theofil Říká:

  Jak to víte, Richarde, že se nedočkáte “zjevení pravdy”. To víte najednou nějak moc. Nějaké malé satori si snad můžete dopřát, ne? Takových pár frťanů pravdy pro začátek stačí, pak následují další překvapení, např.:

 21. Esmeralda Říká:

  Samire: Samira, líšia sa “palestínski” arabi od tých ostatných? ak sú “palestínci” mali by sa líšiť, minimálne
  jazykom, arabčina (inak reč okupantov a cudzích osadníkov) by mala byť až ich druhým jazykom…
  tak isto museli mať nejaké iné náboženstvo, predtým než ich dobyli mohamedáni a “mierumilovne, s mečom
  na krku presvedčili” (ako v prípade malajzie, indonézie, bosny a iných krajín) o prijatí islamu…
  alebo, potom je druhá možnosť, sú to iba privandrovalci, ktorých tam osadili Turci, nech sa mlátia
  s beduínmi a neotravujú Istambul.
  čo je cca 450 rokov… …
  skúste si dať do googlu last pilistine king… čo vám vyjde… a máte aj arabské zdroje, takže ste proti
  nám ostatným vo výhode….
  čo sa týka tej tolerantnej a vzdelanej Saudskej Arábie,
  tu je jeden zaujímavý link http://www.freedomhouse.org/uploads/special_report/ArabicExcerpts.pdf, je to aj v arabčine
  takže vám to nebude robiť problém…
  aspoň sa dočítate, že kresťania sú svine a židia opice – a je tam aj konkrétny hadis…. pre nás ostatných je tam aj anglický preklad,,,
  fakt to stojí za prečítanie… – inak tamojší islam je údajne 100% pravý a nefalšovaný, všetky ostatné sú rieden=
  tu keď niekto povie, že islam je falošné náboženstvo a mohamedáni neveriaci psi, dobreže ho nezažalujú—
  tam je to súčasťou školskej výuky, tvrdiť že ostatní sú zvieratá….
  PS: mohamedáni – uctievatelia mohameda
  pozdrav
  Esmé

 22. Iblís Říká:

  Báseň:

  Dobře situovaný fanatik-Mohamedán

  Týden bije hlavou o zem,
  pak odjíždí vlastním vozem.

 23. Limahong Říká:

  Tak jsem se docela pobavil, jak nám tu Samira vyměkla nad Richardovou fikcí, fakt dobrý…. Jaká je asi ta
  její pravda sdělená vrahem, zlodějem a pedofilem…… no compliment dear Samira, jen opovržení.

 24. Lili Říká:

  Iblís: Jen takova vsuvka:) ne kazdej muslim je fanatik,stejne jako ne kazdej Cech je zlodej.A oni sami
  si nerikaj mohamedani je to brano jako rouhani,pripodobneni se bohu…

  Nemyslim si, ze islam je spravna vira, ale nejde ani rict, ze spatna. Znam dobre par muslimu a naucila sem se dost o jejich vire. Ma dost spolecneho s krestansvim a v necem se lisi,ale v cem se hodne lidi plete,koran nerika aby vrazdili neverici a ani vyslovne nenuti zeny chotit od hlavy az k pate zahalene…koran nabada ke smirlivosti tak jako bible. Jde jen o to, jak ji lide chapou. Problem je v tom, ze lidi se nechaj oblbnout a koran lze lehce zneuzit pro krveproliti alias terorismus…nepravem se lidi bojej VSECH muslimu…Kdyz uz neverite v zadneho boha,proc je tezke repektovat ze nekdo tomu veri???Krestany skousnete vsichni tak proc ne muslima?

 25. Werbel Říká:

  To Lili:
  Korán , súra 4: Ženy.,
  “8. A přáli by si aby ste se stali nevěřícimi , jako jsou oni , a aby ste byli stejní. Neberte si mezi nimi přátele , dokud se nevystěhují na stezku Boží! A jestliže se obrátí zády , pak je chyťte a zabte , kdekoliv je naleznete! A neberte si z nich ani přátele , ani pomocníky.89″
  Korán , súra 9 : Pokání.,
  “5. Jestliže nevytáhnete do boje , Bůh vás potrestá trestem bolestným , vystřídá vás národem jiným…”

  Tieto dva citáty som našiel len tak narýchlo , ako odpoveď na Vaše tvrdenie , že korán nič nehovorí o vraždení “neveriacich”. Mnoho ďaľších takýchto a podobných citátov z koránu nájdete na stránke:
  http://pravdaoislamu.cz/index.php/2006/09/24/uceni-koranu/

 26. Lili Říká:

  Werbel
  To je jako s Indiany v Americe…Priplavou si naky amici a chtej jim sebrat pudu,zvyky a viru. Chtej, aby byli stejni, aby prijali krestanstvi a chodili v oblecich…Oni si to nechali libit, ale koran rika, ze kdyz nekdo bude chtit neco takoveho udelat, spravny muslim ma hajit svou viru, kulturu a majetek treba i zivotem. Tomu se rika dzihad. Je to jen reflexni obrana, kdyz se napriklad Evropa stoura nekde, kde nema…Kdyby nekdo prisel a rekl: Ted hned se prevleces do roucha a budes honem mnichem nekde, kde lisky davaj dobrou noc,budes oddane slouzit Jezisi a jestli ne tak te zabijem. taky byste se asi branil (pokud byste nechtel bejt krestan)…a o tom je napriklad ta prvni sura kterou jste zminil. Kdyz muslim nepujde do dzihadu, ukaze tak Allahovi ze je zbabely, boji se hajit svou viru a to je zrada, kterou Allah tresta krute…a o tom je ten druhy vers….

 27. Bačík Říká:

  Lili
  Máte v tom zmatek. Křesťanský pohled na Boha na rozdíl od islámského spočívá v tom, že není krutý. Korán tvrdí, že Bůh nenávidí nevěřících. Takový pohled je pro mě nepřijatelný.
  Džihád není reflexní obrana. Jsou dva druhy džihádu, velký a malý. Velký je záležitostí duchovní proměny člověka samotného, malý spočívá v rozšiřování islámu. Jak vypadal takový malý džihád v praxi, nám ukazuje historie. Přišla vojska a muslimský vládce vyzval k obrácení na islám. Pokud odmítli, následovalo obsazení krajiny s průvodními jevy, jako je vraždění, otroctví atd. Např dobytí Cařihradu r 1453 Mehmedem II Dobyvatelem. Tento scénář byl obdobný při šíření islámu v různých dobách na všech kontinentech, kde se rozšířil.
  http://www.sweb.cz/paveleu/historie/stredovek-vychod.htm
  http://www.suleyman.estranky.cz/stranka/DOBYVATEL-Trl-KONTINENTu-_1521-1566_

 28. Lili Říká:

  Barcik
  No tak zaprve Allah neni kruty. Alespon ne tolik jak myslite. Mozna mate pravdu, v nekterych ájách se zminuje, ze kruty trest stihne neverici, ale ta nenavist je zejmena proti tem, kteri jako vy oznacuji islam za lez a Allaha za vymysl. Ty, kdo takhle premysleji Allah potresta (protoze jejich reci ovlivnuji ty, kteri uverili a odvraci je z dobre cesty), ale ti, kteri se pouze bez povsimnuti od Allaha odvraci od tech se i on sam odvraci. Proc by mel nenavidet ty, kterym je lhostejny? Stejne tak tedy je lhostejny i on k nim. Koran neni kniha, ze ktere se da vyzobat jen to spatne. Kazda ája v kazde súře ma svuj hlubsi vyznam. Nelze je jen cist, ale je treba i o nich premyslet. Nektere nejde vytrhnout z kontextu, protoze pak ztraci spravny vyznam. A pokud zminujete Carihrad…ano mate pravdu…ale podivejte se take do historie krestanu. Muze krestan vest stejne vypravy (krizove) proti bezvercum???historie je jina nez soucastnost…mnoho veci se vyviji…

 29. Werbel Říká:

  “Nemyslim si , ze islam je spravna vira , ale nejde ani rict , ze spatna.”
  Takto sa nám Lili snaží nahovoriť , že z islamom vlastne nemá nič spoločné , a teda že ho hodnotí objektívne a my ostatní “úbohí islamofóbovia” sa tu na tíchto stránkach nechávame klamať , zatiaľ čo ona je povolaná nás z tohoto omylu vyviesť.
  Dobrý pokus Lili.
  Ak sa nám pokúšate nahovoriť , že nemáte nič “spoločné” s islamom , tak klamete a robíte to v súlade s koránom , pretože požiadavka klamať “neveriacih” tam je veľmi jasne obsiahnutá.
  Vás fakty uverejńované na pravdaoislamu a islám-info nezaujímajú , tak ako Vás nezaujíma názor vačšiny diskutujúcich na tícto stránkach. O islame ste presvedčená , že je to jedine správne náboženstvo a Vašou úlohou je nás o tom presvedčiť.
  Lili – ste moslimka a prišla ste ľudí navštevujúcich toto diskusné fórum konvertovať na islam!
  Keď už to robíte aspoň to čestne priznajte.

  P.S. Kde už som len ten Váš štýl písania textu a argumetácie videl?

 30. Lili Říká:

  P.S. Kde už som len ten Váš štýl písania textu a argumetácie videl?
  To teda nevim kde jste to videl…a moslimka vazne nejsem…Docela me pobavilo, ze jste o tom presvedcen… Sem jen mlada, nekdo by rekl hloupa, holka(20). Mela jsem stejne obavy z moslimu jako vy vsichni. Vim spoustu o krestanech, neco malo o budhismu, lamaismu, ale o islamu sem vedela dost malo. Vedela sem jen co je koran, ze verej v Allaha a zensky chodej zahaleny jako ninzove:). Slysela sem moc a moc o tom, jak se chovaj k zenam, ale chtela sem to slyset i z druhe strany. Chtela sem vedet, kym vlastne opovrhuju. Zajimalo by me, kolik z vas, co moslimy tak nesnasite, se snazilo je nejdriv pochopit. Sem ateistka, podle me je jakakoli vira omezovani sebe sama a ja se nerada omezuju,rada delam to co uznam za spravne aniz by mi nejakej radoby buh rikal co nesmim a co muzu.no dobre jedine v co mozna verim je nejaky osud, budoucnost a cas od casu si vylozim tarotovy karty, ale s bohy nemam spolecneho nic. Nejsem ani pokrtena, ani jsem neprijala islam.Nenutim nikoho z vas, aby mi veril, jen si myslim, ze nez zacnete nekoho nebo neco soudit, meli byste ho/to lip znat, tot vse. Precist si par ájí z koranu typu 4,89 (viz diskuze vyse)je dost zkteslujici. Je treba znat souvislosti….No pokud jste vazne takovi, ze byste me pro tenhle muj nazor ukousali, tak nevim k cemu tahle diskuze je

 31. Lili Říká:

  Werbel
  Ak sa nám pokúšate nahovoriť , že nemáte nič “spoločné” s islamom , tak klamete a robíte to v súlade s koránom , pretože požiadavka klamať “neveriacih” tam je veľmi jasne obsiahnutá.

  No popravde receno sem jeste neprecetla cely koran takze nevim kde se o tom v koranu pise. Mohl byste mi napsat v ktere sure To najdu? :)

 32. Werbel Říká:

  Lili: Nechal som Vám v jednom s predchádzajúcich príspevkov odkaz na citáty z koránu. Nájdete tam odstavec o klamaní aj mnohé iné. Na každý pád , odporúčam Vám prečítať si celý korán aj zopár hadith či životopis Mohameda – najma ak chcete moslimov “brániť” , pretože je toho dosť , čo svedčí proti nim.
  Dosť informácií nájdete aj na tíchto stránkach , či na súvisiacich stránkach:
  http://www.info.pravdaoislamu.cz
  ako aj na príbuzných stránkach:
  http://www.eurabia.cz
  Ide len o to či ste pripravená prijať aj informácie tohoto druhu.
  Vaša aktívna obhajoba islamu naozaj vyvoláva dojem , že ste moslimka – ale tak , či tak , je to Vaša súkromná vec.
  Ale byť na Vašom mieste , nechal by som moslimov nech sa bránia sami a viac by som sa orientoval na štúdium informácií z viacerých zdrojov.
  A neobviňujte nikoho z “netolerantnosti” či “strachu” z islamu (vymysleli na to pojem “islamofóbia”) , pretože keď si ten korán , hadísy a spol. riadne preštudujete a dáte do “súvislostí” s tým , čo sa deje – možno ten strach dostanete tiež.
  O to skor , že ste mladá a zrejme na rozdiel odo mňa , Vy sa ešte možete dožiť toho , že vEurópe budú platiť zákony šarie so všetkým čo k tomu patrí.

  Je to síce náhoda , ale celkom to zapadá do súčasnej situácie : práve keď píšem tento príspevok , v televízii hlásia , že islamskí teroristi zaradili na zoznam svojich “cieľov” Nemecko a Rakúsko…

 33. Werbel Říká:

  Oprava:
  http://info.pravdaoislamu.cz

 34. Lili Říká:

  No tak ten odkaz je dost zavadejici…to neberu pac je to vytrzene z kontextu…nikdy sem nerekla, sem profik na muslimy, ze jim vidim do hlavy, ale porad se ucim a ucim. Chci trochu porozumet. Pracuju na tom. Sem presvedcena ze se pletete. treba to, ze neverici budou stizeny hroooznym trestem…Allah chtel, aby vsichni arabove v nej verili je to proste pohruzka. Kouknete co se s bezverci stane! Tak zacnete verit… na tom nevidim nic moc zleho…jako kdyz strasite dite, ze kdyz sahne na kamna bude to hrozne palit, pak se mu udela velkej puchejr a ze bude brecet bolesti….taky se bude bat pri predstave ty bolesti a toho nechutnyho puchejre….No ale nikdo tady nestoji o my kecy takze se tu mejte…Snad sem vam aspon byla prijemnym spestrenim (nebo neprijemnym?) pri vasi diskuzi….

 35. Bačík Říká:

  Lily
  “…ale ta nenavist je zejmena proti tem, kteri jako vy oznacuji islam za lez a Allaha za vymysl.”
  Proč mě podsouváte názory, které nevyznávám?
  Snažím se o objektivitu a věci z historie se nedají popřít. Naplňují li navíc obsah súr Koránu a hadísů, čili oficiální učení islámu, je to pro mě signál, že to není v pořádku.
  Bod 9. článku považuji za pokus omezovat moji svobodnou volbu. Bohužel značná část muslimů má pocit, že na to má právo (a svým jednáním a výroky to potvrzují ). Korán jim říká, že díky jejich skvělému náboženství jsou více, než já. Vím, že mezi muslimy je spoustu dobrých lidí a nikdy jsem jimi neopovrhoval. Vždycky rozlišuji mezi nimi a učením islámu. O jakékoli nenávisti vůči nim nemůže být v mém případě řeči. Je pro mě ale varujícím výklad súry typu: …V takovém případě je můžete s klidným svědomím zajmout a popravit.(české stránky “tajemství islámu”)Lidský život je pro mě posvátný, nikdo si nemůže osobovat právo dělat ve jménu Boha soudce i kata zároveň
  …”Vim spoustu o krestanech”
  O křesťanech možná, ale o křesťanství víte pramálo. Nevěříme na křížové výpravy, ale na radostnou zvěst o Bohu, který nás miluje. Zřizování křížových výprav nemá oporu v křesťanském učení. Byla to rozhodnutí politická, v reakci na násilnou expansi islámu. Ten v té době už byl jak ve Svaté Zemi, tak i v severní Africe.
  Vaše argumentace není argumentací nezúčastněného ateisty, ale argumentací české konvertitky k islámu.Skutečnou pravdu znáte sama.

 36. Esmeralda Říká:

  Lily: mohli by ste na konkrétnych citátoch z Biblie dokázať, v čom sa s mohamedánstvom zhoduje?
  keď toho tak veľa viete o kresťanoch, určite vám niektorý Bibliu požičia, vy si ju prečítate
  a budeme sa baviť konkrétne.
  keď máte čas na korán, tak máte čas aj na Bibliu…
  alebo žeby nie?
  pozdrav
  Esmé

 37. Samira Říká:

  vidite vidite…jen utoky na tech par lidi(ty by jsme mohli spocitat na jedne ruce)co se tady snazi rozume koukat na vec,dokonce
  i na nekoho neutralniho jako je Lili.
  jen proto,ze se nekuka na islam jako vy na tu svoji pohadku,ktera vas ocividne bavi,ji prohlasujete za
  cesku ktera konvertovala k islamu,takze vsichni kteri neveri v to co vy o islamu jsou predem odstrceni
  a povazovany take za stejne lidi jako muslimove,jen proto,ze chapou jinak Koran ktery si ctou a snazi se nad tim ROZUME
  premyslet-trapne! A pripomina me to Hitlerskou politiku,vsichni kteri maji s islamem neco spolecneho nebo
  na to nemaji alespon stejny nazor jako vy-vyzenete a ponizujete.Je to opravdu islamofobie,ale budiz,necht zustane
  jen u toho….Vzdyt se podivejte,diskutujete tu sami,jediny muslim ktery tu s vami diskutuje jsem ja a obcas Amal a 2 nebo 3 jini,
  cim to asi bude?Kazdeho vyprovokujete aby odtah….

 38. Klára Říká:

  Při vší úctě k Vám, Samiro: Že tu diskutuje málo muslimů, je pouze tím, že po pár frázích jim dojdou argumenty na obhajobu islámu. Nikdo nedokázal islaminfo usvědčit ze lži.
  Myslím, že nikdo proti osobám muslimů nic nemá. Jde o ideologii, která je zkázonosná. Nikdo Vám ani jim také nebere víru v boha, jak jste napsala, to jediné co máte. Verit v boha mohu a nemusí to být zrovna Alláh.

 39. Lili Říká:

  Barčík
  Proč mě podsouváte názory, které nevyznávám?
  Nikdo Vam nic nepodsouva. Pokud si to myslite, Vas problem. Reknete ale proc Vy me podsouvate, ze jsem muslimka???Kdyby to aspon byla pravda, hrde se k tomu priznam, ale pro lidi jako Vy je tezky prijmout nazor zcela objektivni strany.
  Nevěříme na křížové výpravy, ale na radostnou zvěst o Bohu, který nás miluje.
  Vim v co krestane veri, ale ja v to neverim. Krestanstvi je stejne fanaticka vira jako islam.
  Bod 9. článku považuji za pokus omezovat moji svobodnou volbu.
  Kazdy kdo veri v nejake svetove nabozenstvi je do jiste viry fanatik a presto nikomu viru neberu ani nevnuciju. Nerikam cemu mate verit, nebo nemate, zatimco Vy mi bezostysne vnucujete islam. Jedine co jsem rekla je, ze neni spravne odsuzovat vsechny muslimy pro jejich viru. Neni spravne odsuzovat islam jako viru takovou. Sem presvedcena, ze islam, krestanstvi i zidovstvi je zalozeno na vire v jedineho milujiciho boha. Myslim, ze kdokoli tvrdi, ze Allah je kruty buh se plete. Pokud chcete spinit historii islamu, kouknete se na historii cirkve. Sami byste meli vedet co mam ted namysli. Dobre urcite vite, ze ani cirkev nema za sebou krasnou minulost.
  Esmeralda
  tak v prvnim pripade vubec nevite co ja vim nebo nevim…Pro Vasi informaci bibli sem cetla. Kdo chce hledat rozdily mezi bibli a koranem, mel by si sam sednout nad obe knihy, cist je a s jasnou mysli o nich objektivne premyslet, sam pak najde co hleda. Nemyslim, ze je spravne vytrhnout z kontextu jeden vers a srovnat ho s jinym versem z koranu. V jednote je sila a koran v celku nauci vic nez samotna veta z nejake sury. Totez si myslim i o bibli. To je duvod proc neuvadim zadne konkretni verse. Kdybych uvedla verse pro srovnani, vsadim se ze malokdo by si je nasel v tech knihach aby znal souvislosti. Kdyz neznate souvislosti neznate co chce ta veta rict…
  Samira
  dekuji Vam za zastani moc si toho vazim. Je mnoho lidi, kteri by rekli, ze nejsem povolana se islamu zastavat, ale Vy jste me podporil. Vazim si toho…
  Klara
  Mylite se Klaro (spon podle me)! Muslimove odchazi ne proto ze nemaji argumenty hajit jejich viru, ale odchazi protoze spolecnost, ktera podklada argumenty proti islamu neumi pochopit, co jim muslim odpovida. Lidi jako vsichni co tu proti me diskutuji nejsou schopny pochopit, ze koran i hadith je treba cist nekolikrat, premyslet o tom a najit tu skutecnou podstatu textu. To, ze si kdekdo prolitne koran ocima, vidi tam hruzny vety, o kterejch nepremejsli, neznamena, ze vi o cem koran je, nemuze na zaklade toho udelat zaver, jak je islam nasilny….Podle me to neni pravda. Souhlasim s tim, ze pro tuto vlastnost se koran muze stat lehce zneuzitelny, ale ve sve podstate ke zlu nenabada…

 40. Heh Říká:

  Lili: uznávám, že ani mně se nezdá dobré, když Vás Bačík označil za muslimku, aniž by o Vás něco věděl. Na druhou stranu s ním zase souhlasím v tom, že i na mě působíte jako apologetka islámu.
  A co se týče krátké výdrže muslimských diskutujících, souhlasil bych spíše s Klárou. Neříkám, že mezi odpůrci islámu(i tady na fóru) nejsou některé přehnané výroky, ale je tu spousta lidí, kteří se pokouší věcně diskutovat. několik sáhodlouhých diskuzí jsem sledoval a do jedné do dvou se i zapojil, ale opravdu se většinou jednalo pořád o ty samé fráze, neodpovídání na konkrétní dotazy, uhýbání, mlžení…a když už se vyjádřili věcně, někdy mě to i šokovalo.
  Popravdě řečeno i z Vašich výroků mě trošku přebíhá mráz po zádech. Říkáte, že islám je špatně pochopen, že to není zlá víra, ale jste jedních dechem ochotna přiznat, že strašení nevěřících Alláhem je běžná věca není na tom nic divného. Vážně není? Podle mě to opravdu musí vyvolávat pocit, že nemuslimové jsou něco méně, nejsou to rovnoprávní lidé a kam to vede, to vidíme na mnoha příkladech po světě. Za nevěřící si můžeme dosait neárijce a jsem u jiné ideologie. Já nechci posuzovat víry podle veršů a obsahu svatých knih, neboť částečně máte pravdu o onom “vytržení z kontextu,” ačkoliv je zajímavé, že mnohé víry mají mnohem méně, ne-li žádné násilné fráze “vytržené z kontextu.”
  Říkáte, že korán je pochopitelný pouze po mnohém pčtení, ale díky jeho zapeklitosti je snadno zneužitelný. Třeba máte pravdu, ale zase…není pak lepší věrouka, která nemá žádné sporné a nechápavé body, které prostě nejdou zneužít?
  Nechápejte mě zle, ale já jedntotlivá učení chápu dle přínosu historického i duchovního, a když se ohlédnu za historií i současnou geopolitckou situací, tak vidím, že islám za sebou nechává velmi – mírně řečeno – rozpačité dojmy. Už jen tím, že se šířil výhradně dobýváním.
  A z pohledu věcně uvažujícího člověka – pokud v nějaké víře nepřeváží kladná stránka za čtrnáct století, můžeme se domnívat, že se tak děje dnes nebo v blízké budoucnosti?

 41. Veliký Žid Říká:

  Samýro aniye ircha kodmim.birkat ha’Esmeralda.

 42. Lili Říká:

  :) zajimave…Zajimalo by me, proc Vam ze me naskakuje husi kuze, respektive z toho co rikam. Myslim, ze ty verse nejsou vyjadrenim nasili nebo navadenim k nemu, ale respektuju, ze na to ma nekdo jiny nazor. Cenim si, jakym zpusobem jste se zapojil do diskuze. Dokazal jste vyjadrit aspon kousek souhlasu v nekterych vecech…diky. Abych odpovedela aspon trochu…dostal jste me:)…no nevim jak bych obhajila ted svoje mineni o islamu:)…Na nektere Vase vety mam v duchu odpoved, ale nevim, jak ji vyslovit a nakolik by byla spravne pochopena. Priznam se, ze v historii krapet plavu, ale to malo, co vim, nebo sem kdy vedela, nechapu tak, ze se delo v dusledku islamu…. Stejna zverstva delala i cirkev a i lide, kteri se hlasili ke krestanum. Jakto, ze bylo mozne, aby krestansky kral tahl proti jinemu krestanovi? Valky byli vzdy, i mezi krestany. Ja si to proste vykladam jinak, podle me objektivneji. O utoku na Carihrad i o dobe za vlady I. Kastilske a F. Aragonskeho si myslim nanejvys, ze byly chyby na obou stranach. Kde vetsi? Tezko rict. Nemyslim si, ze je spravne poukazovat na minulost islamu…Kdo vi s jistotou jak to bylo pred staletimi?

 43. Werbel Říká:

  Lili: “No popravde receno sem jeste neprecetla cely koran…”
  A napriek tomu nás tu stále dokola obviňujete z nenávisti , nepochopenia, zaujatosti a temer až z nevzdelanosti.
  Lili: už sa opakujem – prečítajte si ten korán celý , bolo by to od Vás seriózne , ak nás chcete aj naďalej poúčať.

  A kde som už videl Váš štýl písania a argumentácie?
  No predsa tu – na tíchto stránkach: používate argumenty , štýl a vari aj slová presvedčenej moslimky! Ale vy tvrdíte , že tak to nie je .
  O.K., ale ako napísal pán Bačík – skutočnú pravdu poznáte sama.

 44. Bačík Říká:

  Lily
  srovnejte prosím.
  …Nikdo Vam nic nepodsouva…-… ale ta nenavist je zejmena proti tem, kteri jako vy oznacuji islam za lez a Allaha za vymysl.”
  Všechno Vaše slova. Citujte mě, prosím, kdy jsem označil islám za lež a Alaha za výmysl. Pokud to nedokážete, tak proč mi to podsouváte? Nikdy bych to neřekl z úcty k muslimům, jako lidem, protože vím, že je to pro ně posvátné a nechci je urážet. Diskutuji tady o tom, co mi na islámu vadí, protože cítím, že to jde proti základům lidské svobody. Zmiňovaný bod 9. je toho příkladem. Ať si každý věří, čemu chce, ale nemůže jiné nutit ke svému vidění světa. Proč by měla šaría zasahovat do mého života a omezovat moji svobodu?
  Řekl jsem, že Vaše argumentace je muslimská, ne že jste muslimka. Nevidíte rozdíl?
  Váš citát:…Mozna mate pravdu, v nekterych ájách se zminuje, ze kruty trest stihne neverici, ale ta nenavist je zejmena proti tem, kteri jako vy oznacuji islam za lez a Allaha za vymysl…
  Žádný člověk, vyznávající evropské hodnoty se nikdy neztotožní s tím, že za názor má být člověk krutě potrestán. Naopak naprosto přirozené je to pro některé muslimy. Návod jak zacházet s pokrytci. (zajmout a popravit)
  http://imane.sblog.cz/2006/07/04/97
  Stále věřím tomu, že najdu i takové muslimy, kteří mají v úctě také život a svobodu kafíra. A proč muslimové popravují odpadlíky od islámu? Samozřejmě ne všude, ale cožpak to islám nenařizuje?
  Samiro
  neútočím na Vás a mrzí mě, že to tak vnímáte. Vadí mě násilí a historie ukazuje, že se tyto věci praktikovaly doslova. Islám by měl nechat násilné súry v kontextu dějin a zříci se do budoucna násilných praktik. Také Vám to vadí, že denně ve zprávách vidíte, jak teče krev. Vy nepůjdete nikoho zabíjet, naopak pomáháte, ale spousta těch, kteří tvrdí, že jdou po stezce Aláha, to dělá. A tu není něco v pořádku. Na to poukazuju. Ale řešení musí vyjít od muslimů.

 45. Lili Říká:

  Nazacatku byl muj nazor, ale ted je to jen trapne pokouseni zahnat me dokouta, abych zmlkla a vy ste si dal mohli zvatlat ty stejne vety dokola: Jak je islam spatny, jak je Allah zly a podobne. Dobre ja tedy zmlknu…Jen posledni co reknu, nemyslim, ze jsem si kdy protirecila, nejsem muslimka, nikomu veru nic nepodsouvam, koran nemam jeste precteny, par sur mi zbyva, ale az dosud si nemyslim o islamu nic zleho a nerekla sem, ze Barcik oznacil Allaha za vymysly a islam za lez, mluvila sem k vetsine tech, kteri diskutovali predemnou a Allahu se vysmivali to je prakticky totez viz. Iblin, Theofil a dalsi… Zacala jsem pouhym svym nazorem, ale vy jste nebyli schopni pochopit, ze nekdo to vidi jinak, chteli jste me donutit abych to videla jako vy, myslite si, ze sem fanaticka muslimka, ktera vas obraci na islam…myslete si co chcete…

 46. Esmeralda Říká:

  2Lily:No, čo nám tu zhromaždeným vadí na mohamedánstve je to, že tento systém má veľmi málo,
  ak vôbec nejaké nezneužiteľné stránky.
  budem sa opakovať, ale čo už.
  1. nenávisť voči inovercom – židia sú opice, kresťania sú svine – toto je prosím obsahom učebnice náboženstva pre druhý stupeň v Saudskej Arábii.
  2. nerovnoprávne postavenie žien – svedectvo ženy má len polovičnú hodnotu svedectva muža
  (ono Samira sa z toho snaží dostať tým, že ženy vraj viac rozprávajú ako muži, a preto majú byť dve:))
  dokonca ani na svadbe nemá ženský svedok hodnotu mužského – pozri islamweb.cz, kde sú pokladané
  občianske sobáše za neplatné aj z toho dôvodu, že žena je tak isto plnoprávnym svedkom ako muž…
  V Dokonalom a Rozvinutom Kráľovstve Saudskej Arábie majú ženy vlastné občianske preukazy
  od roku 2001 alebo 2002 – dovtedy boli zapísané v občianskom preukaze otca, manžela alebo brata….
  na všetko, na každý prepytujem prd potrebujú súhlas opatrovníka:)))
  dokonca ani z bankomatu si nemôžu vybrať peniaze
  3. tvz. vraždy zo cti, ktoré sú pre páchateľa beztrestné – btw, manžel môže zabiť manželku, a vyjde z toho bez
  jedného dňa basy, manželka, ktorá nachytá manžela s druhou a zabihe ho, pôjde sedieť za vraždu
  – maximálne môže požiadať o rozvod – a pokiaľ manželovi nechá veno a deti, môže ísť, kam len chce:))
  4. podpora pedofílie a zneužívania detí – to tu bolo rozoberané toľko krát, že to nebudem opakovať
  5.btw, prvá sexuálna skúsenosť cca 80% mládeže obojeho pohlavia v mohamedánskych krajinách
  je homosexuálna – čo priznáva samotné kráľovstvo piesočných bĺch, čiže Saudská Arábia…v dôsledku
  prísnej segregácie pohlaví… NAMBLA musí vyletieť od radosti komínom… a mesto Siwa je známe uzatváraním
  homosexuálnych manželstiev…. ale my, západniari sme tí skazení, a oni sú tí čistí, dobrí a cnostní…
  6. islam a šaríja sú príčinou hospodárskej zaostalosti a korupcie mohamedánskych krajín…
  GNP Izraela je cca 24 000 USD per capita, GNP Saudskej Arábie je cca 13 000 USD per capita…
  za posledných 6 rokov neprihlásila Saudská Arábia jeden jediný patent… ani jeden jediný…
  7. Mohamedáni tvoria cca 20% obyvateľov zeme, majú však iba 1% vedcov… aj to nie ktovieakých…
  takže z tohto dôvodu dávame jasne najavo, že sme návnadu nezožrali, a aj na tvz. umiernených mohamedánov
  sa dívame dosť skepticky….

  Takže tak…
  Pozdrav
  Esmé

 47. Bačík Říká:

  Lily
  Myslím, že mluvím i za většinu ostatních. Nikdo nechce, abyste zmlkla. Dialog je o tom, že si navzájem vyjasňujeme své postoje a názory. Svá tvrzení musíme tedy věcně doložit, nebo uznat, že se mýlíme. Tím se rozšiřuje náš pohled na problematiku a více se přibližuje skutečnosti. Potřeba správné a pravdivé argumentace nás taky nutí studovat a vzdělávat se.
  Pozdrav Bačík.

 48. Esmeralda Říká:

  2Lily:Iste, prečo by ste mali mlčať… len fakty.. fakty.. fakty… a nie fattwy…
  Pozdrav
  Esmé

 49. Lili Říká:

  No dobra…vite, myslim si stejne jako vy vsichni, ze nekteri muslimove delaji nepochopitelna zverstva. Taky mi prijdou nektere pribehy jako horory a nedovedu si je zive predstavit. Faktem je, ze ne vsichni sou takovi, porad si myslim, ze extremy jako vrazdy a podobne jsou proste projevem kriminality stejne tak jako v Ceske republice. Co se tyce vybirani penez z bankomatu a tech obcanskych prukazech, ano vim o tom. Tam to berou proste tak, ze muz se ma o zenu starat. Prakticky zena ma pravo se vzdelavat, pracovat, pak povinnost starat se o rodinu, domacnost, muze… I presto, ze koran povoluje bit neposlusne zeny, nabada take ke smirlivym resenim, projevu laskavosti, aby byly zeny muzem spis chranene… Vetsina muslimu se na vrazdu diva tak: vrazda muslima je hrich ale vrazda nemuslima je hrich taky… Nemyslim, ze vsichni sou vrazi, vsichni se nechovaj zle k zenam… Zminujete neustale Saudskou arabii, vim, ze tam je to vazne drsne, ale jsou liberalnejsi zeme a ty tady trochu hajim. Stejne tak cikany nelze hazet do jednoho pytle nekteri jsou i slusni…tak jako belosi sou taky neslusny…

 50. Speedy Říká:

  Souhlasím, někteří cikáni a někteří muslimové jsou i slušní. Odpovězte mi na otázky: Kdy těch slušných bude většina? Kdy nebudou chtít, abychom se my ve vlastní zemi přizpůsobili jejich životnímu stylu? Přitom Arabi od návštěvníků požadují přísné dodržování svých zvyklostí… Kdo je tady nesnášenlivý a agresivní?

 51. Lili Říká:

  Arabi, kteri se jezdi do Cech lecit, jsou predevsim z Kuvajtu, Saudske arabie a podobne. Proste z tech bohatsich zemi islamskeho sveta. Muslimove napriklad z Tuniska a Maroka jsou mnohem liberalnejsi a sami nechapou proc se takhle ti z bohatsich zemi chovaji. Sami se za ne stydi a nemaji je vubec v oblibe. Dokonce i podminky, jake pro zeny tamejsi muzi nachystali, se jim zdaji vetsinou prisne. Arabky s kterymi jsem o tom mluvila proste jen kyvly, ze o tom vedi a samy by nedokazaly pod takovym utiskem zit, ale ze v tech liberalnejsich zemich, az na drobne vyjimky, se divky s koranem stotoznuji a dodrzuji jej. Neciti se tolik omezene… Faktem ale je, ze ja v tech zemich neziju a nemuzu vedet nakolik je to pravda ci les…

 52. Esmeralda Říká:

  ToLily: a načo ti je vzdelanie a práca, keď na každý prd potrebuješ písomné povolenie zástupcu. aj na to, aby si do tej práce vôbec mohla ísť.
  táto ochrana mi príliš splýva s využívaním.
  a keď si “ochranca” vyžiada percentá z každého výberu kartou? čo potom? neni iná možnosť, len zaplatiť…
  čo ma prekvapuje, že tak strašne hrdí moslimskí muži ženu finančne využijú bez mihnutia oka…
  Ja som sa rozprávala s Iránkami, ktoré nám slobodu neskutočne závideli…
  Ad: necítia sa obmedzené – keď nemajú s čím porovnávať… bodaj by nie…
  inak – nedávno som čítala kráaasny príbeh o honor killing (zaujímavé je, že je to výlučne islamské špecifikum)
  Brat znásilnil sestru, ktorá otehotnela, čo sa v “osvietenej” islamskej tvz kultúre pokladá za súhlas so stykom.
  no, bratra pichli za kater, sestra išla do krízového centra, kde porodila dieťa. vrátila sa domov (lebo kam inam mala ísť)
  a skončilo sa to tak, že ju podrezala vlastná matka, aby zmyla hanbu zo svojej rodiny.
  posledný ožran niekde z lazu by pravdepodobne riadne vyhasil chalana…
  hocikde inde na svete by bol hlavne brat na vine…(čoby páchateľ).
  takže toľko k zlučiteľnosti…
  liberálnejší moslimovia častejšie chodia do európy, prípadne su europeizovaní do tej miery, že ich to nenapadne.
  podstatná je však tá priemerná väčšina…
  ktorá si schváli zníženú trestnú sadzbu za vraždy zo cti – ako je to vo všetkých islamských krajinách.
  Otázka je, ako dlho budú títo moslimovia liberálni? deň, týždeň, mesiac… rok…
  to nikto nevie, kedy sa mu v hlave zopne relé…
  to je ako život s narkomanom alebo alkoholikom – momentálne je čistý, ale či bude aj zajtra…
  to nikto nevie…

  Pozdrav
  Esmé

 53. daniel Říká:

  Dle bodu 4 a 9 je zrejme, ze cilem spravneho muslima v CR – pokud je ten web muslim-inform nejakym oficialnim webem muslimske komunity – je zavest sari’u nebo ji aspon uprednostnovat pred stavajicim zakonem. To uz je pomalu na zalobu.

 54. Targus Říká:

  Náhodně jsem si přečetl pár dílek v diskuzi.
  Asi tolik – nejnebezpečnější zbraň je svatá kniha v rukou zfanatizovaného pablba, který zvládl akorát to
  čtení a psaní, lhostejno zda latinky či rozházeného čaje. To tady prohlašuji jako pokřtěný katolík ze silně
  věřící rodiny.
  Člověk je schopen pojímat a třídit nové poznatky asi do 15 let. Pak už svůj světonázor pouze rozvíjí a
  buduje jakousi nástavbu ze sumy přijímaných vědomostí. Po třicátém roce života je téměř nemožné
  změnit jeho chápání životních hodnot.
  Pokud bude arabský svět produkovat ve svém vzdělávacím systému miliony těchto pablbů, schopných
  osvojit si pouze pár výše uvedených vět z koránu, konflikt muslimů se zbytkem světa je naprosto jistá
  věc.
  Zástánci islámu mne za toto budou kamenovat a označovat jako stejně tmářského křesťana, jako jsou
  arabští teroristé. Nikoliv, 1. lekci léčby z náboženství jsem absolvoval v Čečně, další pak v bývalé
  Jugoslávii, a je úplně jedno, kdo komu podřezával krk. Ze žvástů immámů pochopí každý soudný
  člověk, o co jim jde, z prohlášení papežů a ostatních představených křesťanských církví za posledních
  100 let se slušnému a alespoň částečně civilizovanému člověku musí obracet kufr. Divadýlko všech
  jmenovaných, které nám tady hrají, nemá naprosto nic společného s vírou, je to štvaní lidí proti sobě
  na přímou politickou objednávku. Bohužel, situace v arabských státech a samotný korán těmto politikům
  nahrává na smeč.

 55. mo Říká:

  plz take things into context

 56. Esmeralda Říká:

  which kind of context?
  the context of classic Arabic, read by some scholars? (or context of grammar, syntax and fact errors in Quran:)
  Nonsense stays nonsense, no matter Arabic or English…
  Esme

 57. chiren Říká:

  Ubozí muslimové, vyznávat dobrovolně náboženství, které mě i mé blízké zotročuje. Je to normální? Co na islám psychiatři?

 58. Wernher Mölders Říká:

  Hovňousci…

 59. sudeter Říká:

  každej ať si věří v co chce, ale hnutí šířící nenávist k ostatním nechť jsou potlačována a basta….je-li Bůh všemocný, nechme rozhodnutí na Něm a ne na nějakých zkurevsynech z mešit (myslím tím ty fanatický imámy…ty by měli pozavírat)

 60. Walhall Říká:

  Hehehe…..náboženství celkově bylo dokonale vystiženo v červeným trpaslíku……Kdo to viděl, tak si jistě vzpomene na díl s kočičíma lidma, kočičí biblí, atd:)))…

 61. T66B Říká:

  Já zase říkám že tohle musí příd protože se to píše ve zjevení Jana – Křestané už od počátku budou
  pronásledováni ——JAN řekl:v posledních dnech na vás vztáhnou ruce a budete pronásledováni,budou vás zabíjet. ALE JINDE SE PÍŠE:I kdyby jste zemřeli/PRO EVANGELIUM
  BUDETE ŽÍT NA VĚKY

 62. Jupík Říká:

  v desateru se píše-“Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý.” (súra 5:51).

  A jestlipak Bůh sám neřekl: “Miluj bližního svého jako sám sebe?”….Snad není v zájmu lidí aby se měli všichni rádi?TO musíte mezi sebou dělat rozdíli?
  Bůh je jen jeden a pro všechny stejný…Je úplně jedno,zda je to muslim,křesťan a nebo žid,každý člověk je výtvorem Boha samého,jeho obraz a on nás stvořil,abychom se měli navzájem rádi a ne se mezi sebou nenáviděli…

Zanechte komentář

(Diskuse je moderovaná. Informativní příspěvky a věcná diskuse jsou vítány, výkřiky, propaganda a hádky o tom, kdo má lepšího boha nebo náboženství, nejsou.)

Musíte být přihlášen, abyste mohl poslat komentář.